Hakkımızda/About Us

Hakkımızda

Deneyimli kadrosu ve tecrübeli ekibi ile 2005 yılında kurulan “SEDASAN ELEKTRONİK” sargılı devre elemanları tasarım ve üretimlerinde kaliteden ödün vermeden modern ve yenilikçi bir bakış açısıyla geçmişinden aldığı güç ve uzman kadrosu ile hizmet vermektedir.

Ürünlerimizi müşterilerimizin gereksinimlerini karşılayacak kalitede ve zamanında üretim sunmak, müşteri odaklı çalışmalar gerçekleştirmek şirket prensiplerimizin başında gelmektedir. Yükselen müşteri beklentilerini karşılayarak şirketimizin ve ülkemizin ürün ve bilgi kalitesini en iyi şekilde duyurmaya devam etmekteyiz.

Müşterilerimizin istek ve gereksinimlerini mükemmel bir şekilde gerçekleştirilmesi güçlü noktamız olup, deneyimli kadromuz sayesinde ürün yelpazemiz sürekli gelişmekte ve genişlemektedir.

About Us

Established in 2005 with its experienced staff and experienced team, “SEDASAN ELEKTRONİK” provides services in the design and production of coiled circuit elements with a modern and innovative perspective, without sacrificing quality, with its power and expert staff from its past.

It is one of our company principles to offer our products in a quality and timely manner that will meet the needs of our customers, and to carry out customer-oriented works. By meeting the rising customer expectations, we continue to announce the product and information quality of our company and our country in the best way possible.

Our strong point is to fulfill the wishes and requirements of our customers perfectly, and our product range is constantly developing and expanding thanks to our experienced staff.